Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec
Informační centrum
Zámecká 279
284 03 Kutná Hora - Sedlec

Tel.: +420 326 551 049
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Virtual tours CZ

   UPOZORNĚNÍ   

toto jsou staré stránky sedlecké farnosti, nové stránky prosím hledejte na www.sedlec.info. Pokud se Vám i na nové adrese zobrazují stále tyto stránky, vyčištěte si, prosím, cache soubory Vašeho internetového prohlížeče.

Videa z oprav hřbitovního kostela Všech Svatých s kostnicí

(odkazy na YouTube)

Youtube ikona 2014 * Youtube ikona 2015 * Youtube ikona 2016 * Youtube ikona 2017

Náročná oprava Kostnice v Sedlci bude v tomto roce zahájena

(tisková zpráva, 16. 4. 2014, Kutná Hora - Sedlec)

 

Po dlouhotrvajících intenzivních přípravách v řádech měsíců a možná i let se unikátní kutnohorská památka v Kutné Hoře – Sedlci dočká opravy. Na základě náklonu Hřbitovního kostela a dlouhodobého měření a zjišťování příčin tohoto náklonu přikročí Římskokatolická farnost KH Sedlec v tomto roce k 1. etapě opravy.

1. etapa opravy bude zahájena 1. 7. 2014 a po 16 měsících trvání bude ukončena v říjnu 2015. Petr Jakeš, ředitel organizační složky farnosti k 1. etapě dodává: „V této první etapě jsme se na základě konzultací s odborníky rozhodli začít v exteriéru památky a bude realizována oprava plochých střech, krovu a střechy hlavní lodě horní kaple“, a dále dodává „všem našim návštěvníkům na našich webových stránkách stále avizujeme, jak jsme již uvedli v předcházející tiskové zprávě, že rozsáhlá oprava Kostnice bude probíhat za plného provozu, to tedy znamená, že Kostnice nebude v žádném případě z důvodů opravy v nejbližších pěti letech uzavřena“.

Koncepce dalších etap opravy se v tuto chvíli vyvíjí, není dosud známo, zda-li se v nejbližší době již přejde do interiéru, anebo se bude dále pokračovat v exteriéru, tedy odvodněním objektu.

„Farnost plánuje pravidelně informovat o stavu a průběhu oprav na svých webových stránkách www.sedlec.info, kde v sekci Kostnice naleznou zvídaví návštěvníci veškeré důležité informace“, upřesňuje Petr Jakeš ze sedlecké farnosti.

 

Kostnice

otevřena denně
mimo 24. XII

XI - II  9:00-16:00
IV - IX    8:00-18:00
  v neděli 9:00-18:00
X, III  9:00-17:00

Vstupné:

plné 90,- Kč
snížené 60,- Kč

 

více