Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec
Informační centrum
Zámecká 279
284 03 Kutná Hora - Sedlec

Tel.: +420 326 551 049
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Virtual tours CZ

   UPOZORNĚNÍ   

toto jsou staré stránky sedlecké farnosti, nové stránky prosím hledejte na www.sedlec.info. Pokud se Vám i na nové adrese zobrazují stále tyto stránky, vyčištěte si, prosím, cache soubory Vašeho internetového prohlížeče.

Advent je časem přípravy na setkání s Kristem. Toto setkání je dvojí: první při jeho vtělení, druhé při posledním soudu.
Advent má být prožíván s vnitřní usebraností a touhou po Kristu.

Adorace se bude konat ve středu 5. prosince po skončení mše svaté v Sedlci.

Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu, kterou oslavíme v sobotu 8. prosince, je doporučený svátek. Slavit budeme při rorátní mši sv. od 7 hodin v katedrále. Srdečně zveme.

Dnešní sbírka (neděle 2. prosince) je určena kněžský seminář a formaci bohoslovců. Všem dárcům děkuji a prosím o vytrvalé modlitby za nová kněžská povolání.

Setkání ERF proběhne v úterý 4. prosince ve farním infocentru. Začátek je v 19 hodin. Na programu je rozpočet na rok 2019.

Minulou neděli vytvářely děti z naší farnosti pod vedením Patricie Koubské "misijní" vánoční pohlednice. Každý kousek je originál. Můžete si je zakoupit, najdete je na stolečku u východu. Výtěžek pošleme Papežským misijním dílům. Děkujeme.

Modlitba Korunky k Božímu milosrdenství nejen za charitu proběhne v pondělí 3. prosince v 15 hodin v kostele Matky Boží Na Náměti.

Závěrečný koncert  cyklu „Katedrály pomáhají katedrále“ se uskuteční v chrámu sv. Barbory v pondělí 3. ledna. Začátek je v 18 hodin.

Edikt s prosbou o sdělení veškerých užitečných informací týkajících se R. D. Josefa Toufara zveřejnil diecézní biskup. Více na nástěnce.

Vikariátní duchovní obnova mládeže se uskuteční v sobotu 8. prosince na arciděkanství. Začátek je v 9:30. Více na plakátech.

V našich kostelích bude po několik příštích týdnů možné podepsat dvě petice: První je proti ratifikaci tzv. Istanbulské úmluvy, druhá je na podporu manželství. Více: http://www.istanbulskaumluva.cz
http://www.podporamanzelstvi.cz.

Setkání dětí s Mikulášem se uskuteční ve středu 5. prosince v kostele svatého Jakuba v Kutné Hoře. Začátek je v 16:30 hodin.

Sbírka na podporu biblického díla (viz ohlášky 18. listopadu) bude probíhat po celý advent jako tzv. druhá (dveřní). Své dary a příspěvky můžete odevzdávat v zákristii, nebo vhazovat v katedrále do pokladny proti pracovišti průvodců.

Předvánoční sv. zpověď je možné vykonat vždy ve všední den půl hodiny před večerní mší sv. V neděli 16. prosince bude v kostele sv. Jakuba v Kutné Hoře od 14 do 16 hodin k dispozici více zpovědníků. Po předchozí domluvě jsou možné i jiné termíny. Neodkládejte, prosím, sv. zpověď až na poslední chvíli.

Křesťanské knihy, kalendáře, sedlecká vína, vánoční přání a jiné vhodné dárky lze nakoupit sedlecké katedrále denně od 9 do 16 hodin.

 

Pavel Tobek

P. Pavel Tobek

Tel. fara: 327 561 143

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bohoslužby v katedrále:

neděle 9:30

více dle aktuálního rozpisu