Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec
Informační centrum
Zámecká 279
284 03 Kutná Hora - Sedlec

Tel.: +420 326 551 049
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Virtual tours CZ

   UPOZORNĚNÍ   

toto jsou staré stránky sedlecké farnosti, nové stránky prosím hledejte na www.sedlec.info. Pokud se Vám i na nové adrese zobrazují stále tyto stránky, vyčištěte si, prosím, cache soubory Vašeho internetového prohlížeče.

Dnes (11. listopadu) si celá Evropa připomíná den, kdy v roce 1918 na všech frontách první světové války vstoupilo po 4 letech bojů v platnost příměří. Mimo modliteb za oběti i viníky bude toto výročí od 13:30 hodin připomenuto rozezněním kostelních zvonů.

V úterý 13. listopadu proběhne v infocentru jednání ekonomické rady farnosti. Začátek je v 19 hodin.

Biblická hodina bude ve středu 14. listopadu od 19 hodin v prostorách církevního gymnázia.

Náboženství pro dospělé proběhne v infocentru v Sedlci ve čtvrtek   15. listopadu od 19:15 hodin.
V pátek 16. listopadu proběhne v sedlecké katedrále další z cyklu benefičních koncertů pro svatovítské varhany. Vystoupí pěvecký sbor Vox Bohemica, Viktor Darebný, varhany a Jiří Kuchválek, housle. Dobrovolné vstupné bude věnováno na stavbu svatovítských varhan. (www.svatovitskevarhany.com).

Společná schůzka Slunečního kmene a družiny Concordie v sobotu 17. listopadu bude mít podobu jednodenní výpravy.

Dnešní sbírka (neděle 11. listopadu) je určena na pojištění církevního majetku v naší královéhradecké diecézi. Je třeba vybrat minimálně tři čtvrtě milionu korun. Všem dárcům děkuji.

Ministrantská schůzka proběhne příští neděli (18. listopadu) od 9 hodin v katedrále v Sedlci. Prosím příslušné rodiče o součinnost a ministranty a ministrantky o dochvilnost. 

Setkání pastorační rady farnosti proběhne v úterý 20. listopadu na faře. Začátek je v 18 hodin. Na programu bude například pořad vánočních bohoslužeb, pastorační doporučení pro rok 2019 a další…

Den Bible budeme letos prožívat v neděli 18. listopadu. V rámci přípravy lze například věnovat čas a pozornost důkladné příprava na nedělní biblické texty, po celý týden číst denně úryvek z bible, vést rozhovor nad Písmem v rámci rodiny…
Na „www.biblickedilo.cz“ najdete hry s biblickou tématikou a další materiály pro inspiraci.

Tradiční Svatomartinský lampionový průvod proběhne dnes (neděle  11. listopadu). Sraz je 17 hodin u arciděkanství.

Oslava 17. listopadu a průvod městem se budou konat v sobotu 17. listopadu. Slavnostní zahájení v 17 hodin u sochy Tomáše G. Masaryka u Vlašského dvora. Více na plakátech, nebo
http://khfarnost.cz/2018/11/04/oslava-17-listopadu/

Koncert barokní hudby se v sedlecké katedrále uskuteční v sobotu 24. listopadu. Sopranistku Janu Veberovou doprovodí na varhany Viktor Darebný. Na programu jsou díla J. S. Bacha, Ch. W. Glucka, G. F. Händla a dalších. Vstupné je dobrovolné.  

Prosím, pamatujte ve svých modlitbách na nemocné bratry a sestry našeho farního společenství. Svou modlitbou můžete také podpořit probíhající manželská setkání.

Pavel Tobek

P. Pavel Tobek

Tel. fara: 327 561 143

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bohoslužby v katedrále:

neděle 9:30

více dle aktuálního rozpisu